Lilypie Kids Birthday tickers

14 Şubat 2008 Perşembe

BİR CEVAHİR GEZMESİ

Cevahir Alışveriş Merkezini yavru kuşumla bol bol ziyaret ediyoruz. Sabah evden çıkarken Nişantaşı Citys i gezme niyeti ile evden çıkmıştık. Öyle de yaptık gittik City's Nişantaşı'na. Ama pek açmadı doğrusu. Neden mi?
Sanki insanların hepsi duygularını evde bırakıp gelmişler. Yüzlerinde bir donukluk, bir tuhaflık var. Hiç tepki vermiyorlar, öylece bakıyorlar boş boş.. Üst başları çok güzel, kaliteli, pırıl pırıl ama insanların kokusu sinmemiş elbiselerine, ne bir iplik, ne bir tüylenme... ne bileyim öyle bir soğukluk var işte.

Yürürken kazara birine çarparım da buz parçaları etrafa dağılır diye korktum.

Ayyy.....

Biz yine normal yurdum insanının gezdiği dolaştığı yeri, herzamanki mekanımızı tercih ettik: Cevahir'i.

Burak'a üst baş bakarken bebek mağazalarının yanında arkalarda bir yerlerde güzel birşeyler bulduk. Plastik bir ev. Hansel ve Gratel gibi hemen yemeye başladık:) :)

Bebeğim henüz çok bişey anlamasa da renkler ve evin etrafındaki ağbiler ve ablalar ilgisini çekti.
Hele o ata bayıldık. Öyle sanıyorum alışveriş merkezinde buna benzer şeylerin geliştirilmesi gerek. Biraz daha büyük çocuklar için eğlenilecek çok şey var da bebecikler, daha ilk adımını atanlar için şöyle zemini yumuşacık, küçükte olsa bir oyun sahası lsa çok daha iyi olur. O kocaman Cevahir'e lazım yani.. Neyse belki vardır diğer kenar köşelerde başka bir haftasonu da orayı keşfederiz.

2 Comments:

ASYA said...

mrb yasemin.
blogumda yorumlarını görünce iade-i ziyaret yapiim dedim...
oğluşunu öperim...
takip ederim bende sizi artık..

YASEMİN said...

Teşekkürler,
Her zaman bekleriz.